Vytvorené: 02. 06. 2014 Tlačiť

Tak ako ženy, aj muži prežívajú obdobie prechodu. Prechod u mužov sa odborne nazýva andropauza a dostavuje sa okolo päťdesiatky.

Žiaľ, muži nechcú o tom rozprávať a pri ťažkostiach odmietajú ísť za lekárom, ktorý by im mohol pomôcť. A tak pokles hladiny hormónov (testosterónu) mení muža nielen na nepríjemného frfľoša, ale hlavne na „ohrozený druh“. Samozrejme, i keď niektorí tvrdia, že andropauza je len posledným módnym hitom, skutočnosť a prax hovorí o inom.

Muži v andropauze utlmujú spoločenské kontakty, snažia sa byť prevažne doma, hľadajú samotu, uzatvárajú sa do seba, utiekajú sa k televízoru. Okrem toho, že sú vzťahovační, majú dojem, že ich nikto nechápe a na všetko reagujú podráždene. Je prirodzené, že takéto správanie začína plodiť aj konflikty v zamestnaní i v rodine. Okrem toho pribúdajú aj iné ťažkosti. Ubúda im svalová sila, naopak, pribúda tukové tkanivo a priberajú na hmotnosti. Dochádza k osteoporóze, zvyšuje sa počet cievnych a srdcových chorôb.

Pomoc je veľmi jednoduchá - ľahká diagnostika i liečba. Problémy zmierni alebo až úplne odstráni testosterón, čo je vlastne hormonálna substitučná liečba u mužov. V každom prípade je však nutné vyhľadať lekára - andrológa, sexuológa, urológa, a neodkladať návštevu lekára len z mužskej márnivosti. Samozrejme, ovplyvniť muža môže aj jeho partnerka, ktorá niekedy tieto zmeny zistí skôr ako on sám. Práve ona môže návštevu u odborného lekára iniciovať.   

Príznaky andropauzy:

 • strata záujmu o sex,
 • problémy s erekciou,
 • dlhodobé vyčerpanie, pocit únavy,
 • podráždenosť a depresie,
 • poruchy spánku,
 • potenie, búšenie srdca,
 • neschopnosť sústrediť sa.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady