Vytvorené: 28. 12. 2016 Tlačiť

Veľmi rozmanitá.

Francúzi obľubujú žabie stehienka, ale aj zapečených slimákov (s cesnakom a so syrom sú naozaj výborné!). Chýrne francúzske alebo holandské syry si dáme radi všetci. Tak ako talianske makaróny, pizzu či anglický steak. Čaj o piatej si môžete dať nielen v Anglicku (nalejte si do neho mlieko). Českú pochúťku – pečené mäsko s knedľou a kapustou (vepřo-knedlo-zelo) sme si obľúbili aj my. Rovnako aj maďarský guláš, chutné rakúske alebo nemecké klobásy, či párky a baltické slede vo vlastnej šťave (to sú konzervované ryby v oleji – v takej dobrej nátierke na čerstvom chlebíku je to dobrota). Alebo poľské krowky – lahodné karamelky. Ochutnali ste už niekedy šopský šalát? V Bulharsku, odkiaľ pochádza, vám doňho pridajú naozajstný nefalšovaný ovčí syr. Zmrzlinu s gréckym jogurtom poznáte určite všetci. Najlepšia čokoláda je, podľa mňa, rozhodne belgická. Ani slovenská kuchyňa sa nemá za čo hanbiť. Bryndzové halušky sú fakt pochúťka a naše oštiepky, či syrové korbáčiky sú jednoducho mňam.

A viete o tom, že napríklad Francúzi vôbec nepoznajú francúzske zemiaky? Tak isto ako hamburger nepochádza z nemeckého Hamburgu a Španieli vás tiež určite neponúknu španielskymi vtáčikmi. Ale zato viedenská „šnicľa“ z Viedne pochádza, tak ako jej kamarátka, pražská šunka, je naozaj z Prahy.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady