Ako nakupovať - pravidlá nakupovania v zľavách :)

Vytvorené: 23. 08. 2016 Tlačiť

Ošiaľ nákupov v zľavách sa nevyhýba ani slovenským ženám. Je prirodzené, že ponuka výhodnej nižšej ceny je lákavá. V mozgu nám zasvieti kontrolka, keď zbadáme v obchode ceduľku výraznejšej farby a na nej je suma odlišná od tej pôvodnej. V zľavách sa, samozrejme, nakupovať oplatí. Ale aj pri tejto aktivite by ste si mali osvojiť pár pravidiel.

 

 

1. Prvý krok – celkom na začiatku, predtým než vojdete do nejakého obchodu so zľavami, by ste si mali ozrejmiť, či nakupovať skutočne potrebujete. Výhodná cena je lákavá, ale pouvažujte nad tým, či ide o nutnosť, alebo vás motivuje len nižšia suma na visačke. 

2. Čo nakupovať – najmä u žien platí, že ak si nejakú vec kúpia a odložia ju do skrine, nevytvoria si k nej vzťah a ľahko sa stane „neobľúbenou“. Takto končia v skriniach sezónne kúsky, ktoré v danom období nemáte šancu využiť. Vyhnite sa teda v lete nákupu zimnej obuvi či kabátov alebo pletenín. Siahnite skôr po nadčasových odevoch – topy, blúzky, nohavice, sukne či šortky alebo prechodná obuv, ktorú môžete nosiť od skorej jari do jesene. Opatrne tiež so sezónnymi trendmi. Ak bola na jar populárna estetika 70. rokov, o pár mesiacov už môže byť všetko inak. Vy si budete pripadať nemoderná a aj zlacnená vec bude pre vás vlastne len zbytočnou investíciou.

3. Kedy nakupovať – Čo sa týka dní, ideálne sú štvrtky alebo piatky – to sa obchody pripravujú pred víkendom na nový nápor a často je výber tovaru najbohatší – na pulty sa dostanú aj kúsky zo skladov. Navyše, v tieto dni tiež niektoré postupne zľavňujúce značky preceňujú už zľavnený tovar. Rozumné je vyraziť za nákupmi zľavneného tovaru hneď ráno a vraziť do obchodov tesne po ich otvorení.

4. Kúpiť či nekúpiť – Niektoré módne značky majú stratégiu postupného znižovania cien. To znamená, že koncom júna môže niečo byť zľavnené, no o dva týždne to kúpite za ešte nižšiu sumu. Ak nakupujete odev, pri ktorom ste si istá, že ho budete nosiť okamžite, neváhajte a kúpte si ho vtedy, keď naň natrafíte. V prípade, že vám vnútorný hlas hovorí, že daný kúsok akútne nepotrebujete, počkajte. Ak sa vrátite o pár týždňov a bude na vás čakať, berte to ako „jasné znamenie“.

Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• http://zena.pravda.sk/krasa-a-moda/clanok/399278-vyuzite-poslednu-moznost-zliav-toto-su-pravidla-nakupovania/.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta Dejiny Slovenska

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2022 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady