Vytvorené: 21. 06. 2016 Tlačiť

Slovenská speváčka.

Kristína Peláková sa narodila vo Svidníku a už odmalička prejavovala záujem o hudbu. V Košiciach vyštudovala hudobno-dramatický odbor, neskôr počas štúdia stretla renomovaného producenta Martina Kavuliča, s ktorým spojila sily.  V roku 2007 vydala prvý singel, featuring s Opakom z rapovej skupiny A.M.O., neskôr zožala úspech coververziou od Beáty Dubasovej Vráť mi tie hviezdy ´08. Naspievala aj duet s českou speváčkou Victoriou s názvom Zmrzlina. Všetky tieto kúsky sa nachádzajú na jej debutovom albume ...Ešte váham, za ktorý získala zlatú platňu. 

Po pozitívnom prijatí na hudobnej scéne sa Kristína zúčastnila súťaže Eurovision Song Contest 2010 v nórskom Osle, kde prezentovala Slovensko so skladbou Horehronie. Tá sa následne stala celonárodným hitom. V júli toho istého roka podpísala zmluvu so spoločnosťou Universal Music, pod hlavičkou ktorej vydala svoj druhý album V sieti ťa mám, podporený rovnomenným singlom. Ďalšími singlami, ktoré mali veľký úspech aj v Českej republike, boli piesne Pri oltári, Stonka či Tajná láska. Rodáčka zo Svidníka zaujala aj skladbou Life is a game. Tá sa stala oficiálnou piesňou majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa v roku 2011 konali na Slovensku. V júni 2012 vydala album Na slnečnej strane sveta, ktorý na jar predznamenal singel Jabĺčko. V roku 2015 mali premiéru dva filmy, v ktorých si zahrala - česká komédia Život je život a slovenská rozprávka Johankino tajomstvo. V roku 2016 získala sošku OTO v kategórii "speváčka". Momentálne žije v Ivanke pri Dunaji so svojím partnerom a zároveň manažérom, Mariánom Kavuličom. Momentálne je jej najhranejšou skladba Ta ne.

Zdroje
Prevzaté a upravené z: 
• http://hudba.zoznam.sk/kristina/.
Hodnotenie užitočnosti článku:


  Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta Dejiny Slovenska

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2022 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady