Vytvorené: 22. 01. 2016 Tlačiť

Slovenská herečka.

Narodila sa 29. apríla 1985 v Martine. Študovala herectvo na Konzervatóriu v Bratislave a na VŚMU. Jej ročníkovými pedagógmi boli Zuzana Krónerová a Martin Huba. Absolvovala postavou Fiokly Ivanovny v inscenácii Ženba v roku 2008. Už počas štúdia na Vysokej škole múzických umení hosťovala v SND (Dom nad oceánom, Cyrano z Bergeracu, Tančiareň).

Po ukončení štúdia sa stala členkou Divadla Astorka Korzo ’90 v Bratislave. Jednu sezónu bola tiež herečkou HaDivadla v Brne (Hedy Lamarr). Po ročnom angažmán sa vrátila do divadla Astorka Korzo ’90. Zahrala si v inscenáciách Othello, Tolstoj a peniaze, Červená princezná, Túlavé srdce, Gazdova krv, Zábava. V roku 2012 sa stala členkou SND (Aj kone sa strieľajú, August: Stratení v Oklahome, Bratia Jurgovci, Jane Eyrová, Karpatský thriller, Malomeštiakova svadba, Tak sa na mňa prilepila, Veľa kriku pre nič, Polnočná omša, Dobrodružstvo pri obžinkoch, Nevesta hôľ, Arkádia).

Na scéne Divadla Aréna hrá v predstavení Lesk a bieda kurtizán. Môžete ju vidieť aj v seriáloch (Ordinácia v ružovej záhrade, Chlapi neplačú, Búrlivé víno), jej hlas poznáte z dabingu.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady