Vytvorené: 01. 11. 2013 Tlačiť

Verím iba tej štastistike, ktorú si sfalšujem sama.

Učiteľka matematiky

· 

Boh je matematik.

Matematika je prostriedok špeciálne prispôsobený na osvojenie si rôznych abstraktných pojmov a čo sa toho týka, jej moc je neohraničená.

Paul Dirac 

·

Matematika je nikdy neukončená tvorba, ktorá nemusí ospravedlňovať svoju existenciu dôležitosťou a rozširujúcim sa počtom svojich aplikácii. Matematika môže poskytovať kľúč k pochopeniu celého vesmíru v snahe zjednocovať všetko ľudské myslenie od prírodných vied až po filozofiu.

Charles Ehresmann 

·

Hlavnou funkciou matematiky (ako každého pojmového myslenia) je dostať pod kontrolu obrovskú rozmanitosť jednotlivostí sveta.

Kurt Gödel

· 

Matematika má pomôcť človeku pochopiť svet okolo neho.

Hlavnou príčinou rozvoja matematiky je jej použitie pre štúdium prírody. Matematické pojmy i matematické metódy poznávania, sú najúčinnejším prostriedkom výskumu a vysvetlenia pohybu telies na Zemi a v jej blízkosti, svetelných, zvukových, tepelných a elektrických javov, elektromagnetických vĺn, stavby hmoty, chemických reakcií, stavby oka, ucha aj iných orgánov ľudského tela a mnohých stoviek iných dôležitejších javov... Matematika je kľúčom k pochopeniu a zvládnutiu nášho fyzikálneho, sociálneho i biologického sveta.

Morris Kline

·

Matematika je symbolický univerzálny jazyk, umožňujúci popis rôzneho obsahu, vyjadrujúci presné a jasné myslenie, smerujúce k riešeniu najrozličnejších problémov.

Žofia Krygovská

·

Matematika je veda, ktorá dáva najlepšiu príležitosť poznávať proces myslenia a má tu prednosť, že pri jej pestovaní nadobúdame cvik v metóde rozumového uvažovania, ktoré môže byť potom používané na štúdium ktoréhokoľvek predmetu.

George Polya

·

Matematika je veľkým dobrodružstvom v myslení. V jej dejinách sa odzrkadľuje mnohé z najhlbších myšlienok nespočetných generácii ľudstva.

Dirk Jan Struik

·

Tým, že matematika spresňuje a zjednocuje významy pojmov vo svojej oblasti, a že zdôrazňuje nevyhnutnosť takéhoto spresňovania a zjednocovania v každom inom odbore, vedie k možnosti lepšieho porozumenia medzi tými, ktorí majú snahu ho dosiahnuť. Na druhej strane tým, že zdokonaľuje a zjemňuje nástroje myslenia, robí ľudí kritickejšími a zmenšuje pravdepodobnosť toho, že budú zvedení všetkými možnými pseudoúvahami, ktorými sú dnes vystavení v rôznych oblastiach sveta.

Alfred Tarski

· 

Najvyššie poslanie matematiky spočíva v tom, aby nachádzal skrytý poriadok v chaose, ktorý nás obklopuje.“ 

Matematika je najohromnejšia metafora akú si vôbec dokážeme predstaviť.“ 

Norbert Wiener

·

Zázračná vhodnosť matematického jazyka pre formuláciu fyzikálnych zákonov je skvelý dar, ktorý ani nechápeme, ani si ho nezaslúžime.

Eugene Paul Wigner 

·

Matematika ťa neučí jednoduché odpovede na nejakú otázku, ale celú jazykovú hru s otázkami aj odpoveďami.

Ludwig Wittgenstein

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady