Vytvorené: 04. 06. 2014 Tlačiť

Špecifická forma spoločenského vedomia a ľudskej činnosti, v ktorej sa stvárňuje skutočnosť a predstavy o nej do umeleckých obrazov pomocou špecifických výrazových prostriedkov vlastných každému druhu umenia. Je to špecifický spôsob osvojovania si sveta človekom.

Veľmi úzko súvisí s ostatnými javmi duchovného života spoločnosti (s vedou, morálkou, technikou a pod.). Umenie má svoj historický vývin, svoje druhy a žánre. V súčasnosti hovoríme o týchto druhoch umenia: architektúra, výtvarné umenie, hudba, literatúra, dramatické umenie, ku ktorým sa s rozvojom techniky postupne pripájajú ako novodobé druhy umenia aj film, fotografia a v súčasnosti s výskytom nových materiálov aj nové žánre umenia, ako je kinetické umenie, holografia a pod. Teda druhy umenia nie sú raz navždy dané, ale sa menia pod vplyvom nových materiálov, technických vymožeností, ktorými disponuje ľudstvo. Každý umelecký druh a žáner má svoje dejiny a teóriu.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Umela inteligencia Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť


  Copyright © 2013-2024 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady