Vytvorené: 11. 12. 2013 Tlačiť

Arabská kuchyňa je jednoduchá a zdravá. Hlavným zdrojom výživy je mlieko, olej, krupica, ryža, datle, rozličné omáčky, cestá, mnohé druhy korenín a mäsá. Všetky tieto suroviny dodávajú organizmu cenné výživné látky.

Arabi venujú mimoriadnu pozornosť spôsobu zabíjania zvierat. Podstata je v tom, že dýchaciu trubicu a dve krčné cievy rozrežú jedným rezom na prednej strane krku. Takto zabité zviera sa úplne vykrví. U Arabov platí zákaz konzumovať krv.

Stravovanie Arabov ovplyvňujú náboženské zákazy a predpisy. Tieto napríklad povoľujú konzumovať niekoľko druhov živočíchov žijúcich vo vode, niekoľko druhov hydiny a zveriny, okrem denných a nočných dravcov. Okrem bravčového mäsa a mäsa z diviaka konzumujú ťavie, hovädzie, baranie, oslie a kozľacie mäso.

Arabi vo všeobecnosti len raz pijú po jedení, a to zo spoločnej nádoby, ktorá ide z rúk do rúk a obsahuje pramenitú vodu alebo mlieko. Pri pití nesmú vydýchnuť do nádoby.

Každý obed sa ukončí pitím kávy.

Korán zakazuje piť alkoholické nápoje.

K najvýznamnejším a najpoužívanejším jedlám patrí Shish - kebab. Najchutnejšie je, keď sa pripravuje z čerstvého baranieho mäsa, ktoré sa pokrája alebo pomelie, okorení a po pridaní pokrájanej petržlenovej vňate s nadrobno pokrájanou červenou cibuľou sa spracuje na malé knedličky. Upečú sa na ražni nad rozžeraveným dreveným uhlím. Spolu s mäsom sa praží aj neolúpaná červená cibuľa a paradajky. Každá porcia sa kladie osobitne na arabský chlieb (placky), pokvapká sa citrónom a posype sa nakrájanou cibuľou a petržlenovou vňaťou.

Das meza Mezzeh je predjedlo, ktoré sa hodí ku každej príležitosti. Pripravuje sa z 30 až 40 druhov surovín. Sú to napríklad zelené a čierne olivy, mäsové plátky, bielená uhorka, lúpaná paradajka, mrkva, kúsky patizónov a pod.

Arabi vo všeobecnosti venujú veľkú pozornosť rozmanitým predjedlám, ktoré podávajú podobným spôsobom ako Číňania.

Hodnotenie užitočnosti článku:


  Novy narodopis Teoria poezie 3D-tlac Arduino Nove rekordy Prudove chranice Robotika Priemysel 4.0 Dejiny Slovenska do roku 1945 ang_znacky_fluidsim LOGOSoftComfort Novinky Historia elektromobilov Free e-kurzy Elektrina pre ZŠ Druhá svetová vojna Cvičebnice O troch pilieroch EP je spat Prehlad Fyzika Prehlad Informatika Ako sa učiť a ako učiť Dejiny sveta

   

  O VŠETKÝCH KURZOCH 

   

  · Simulácie z fyziky 
  · O Slovensku po slovensky 
  · Slovenské kroje
  · Kurz národopisu
  · Diela maliarov
  · Kontrolné otázky, Domáce úlohy, E-testy - Priemysel
  · Odborné obrázkové slovníky
  · Poradňa žiadaného učiteľa
  · Rýchlokurz Angličtiny
  . Rozprávky (v mp3)
  · PREHĽADY (PRIBUDLO, ČO JE NOVÉ?)
  Seriály:
  · História sveta (1÷6)
  · História Slovenska (1÷5)
  · História módy (1÷5).

                                     
  Členstvo na portáli
  Mám účet a chcem sa prihlásiť Prihlásiť sa
  Nemám účet, ale chcel by som ho získať Registrovať sa
  Poznámka pre autora

  Ak ste na stránke našli chybu, dajte nám vedieť

  Newsletter

  Nenechajte si ujsť žiadny nový článok

  @

  Copyright © 2013-2023 Wesline, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Mapa stránky ako tabuľka | Kurzy | Prehľady